ARESZT DLA SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesiące wobec mężczyzny podejrzanego o potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Potrącony mężczyzna, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł w szpitalu. Sprawca został zatrzymany po kilku godzinach poszukiwań.

Sąd Rejonowy w Przeworsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiące wobec 31-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Jawornik Polski, podejrzanego o spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę miejsca zdarzenia.

Wypadek miał miejsce w niedziele 13 października na ul. Węgierskiej w Kańczudze. 31-latek kierujący audi potrącił poruszającego się jednośladem 61-letniego mieszkańca gminy Kańczuga, po czym odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Na skutek odniesionych obrażeń potrącony rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. O tym wypadku pisaliśmy tutaj.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Źródło http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-przeworsk/wydarzenia/94390,Areszt-dla-sprawcy-wypadku-ze-skutkiem-smiertelnym.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
PIJANY KIEROWCA BMW UDERZYŁ W KARETKĘ

Przeworscy policjanci zatrzymali sprawcę kolizji, który miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. 27-latek, kierując bmw, uderzył w karetkę pogotowia

Zamknij