Apel – pomoc dla Michałka Szczepaniaka

Drodzy Państwo, spadło na nas ogromne nieszczęście. Nasz trzymiesięczny synek Michałek, zachorował na śmiertelną chorobę. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy oczka prawego – retinoblastoma, zwana potocznie „siatkówczakiem”. Chore oczko ma zostać usunięte jeszcze w tym roku. To bardzo rzadka i podstępna choroba, która występuje u ok. 4 przypadków na 1 milion zdrowo narodzonych dzieci a ryzyko przerzutów w tym na zdrowe oczko jest bardzo duże. Oznacza to, że po usunięciu chorego oczka, drugie oczko jest stale zagrożone, a w razie przerzutów, naszemu dziecku grozi ślepota a nawet śmierć.

Obecnie Michałek jest objęty leczeniem w Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Jest po pierwszym cyklu chemioterapii a w dniach 14-16 października 2013 r., przez trzy dni, ma być podany drugi cykl chemii.

Postanowiliśmy zrobić wszystko, by mieć pewność, że diagnoza postawiona w CZD jest ostateczna i że faktycznie nie ma szans na uratowanie oczka. W tym celu, skontaktowaliśmy się z Kliniką w Essen w Niemczech oraz z kliniką w Londynie, gdzie słynny dr John Hungerford z wielkimi sukcesami, nowoczesną chemią i sposobem jej podania, ratuje dzieci skazane na utratę wzroku.

Niestety klinika w Essen odmówiła nam, tłumacząc się zbyt wielką ilością własnych pacjentów i zalecając kontynuowanie leczenia w Polsce (usunięcie oczka). Na szczęście dr Hungerford zgodził się zbadać Michałka i postawić swoją diagnozę. Konsultację wyznaczył na 23 października 2013 r. w Londynie.

Nadzieja na nowo zawitała do naszych zbolałych serc. Nadzieja ale i strach dlatego, że leczenie za granicą nie jest refundowane przez NFZ a są to koszty ogromne. Już pierwsze badanie z konsultacją to koszt ok. 2 800 funtów, czyli ok. 12 tysięcy złotych. Do tego dochodzi koszt biletów lotniczych, hotelu i wyżywienia na miejscu. Z pomocą rodziny i bliskich, zebraliśmy wymaganą kwotę. Jeżeli nasze marzenie się spełni i doktor obejmie Michałka swoim programem leczenia – chemią Melphalan, gdzie koszt jednej dawki to ok. 18 300 funtów, będziemy musieli zgromadzić ok. 300 tysięcy złotych. Nie mamy takich pieniędzy.

Jeżeli jednak dr John Hungerford po badaniu Michałka, odmówi nam leczenia to będziemy musieli usunąć oczko. Nasz synek będzie wówczas potrzebował protezę oczka, którą wymienia się co trzy miesiące. Chemia w dalszym ciągu będzie kontynuowana, by zapobiec przerzutom a koszty związane z leczeniem w Polsce, częste dojazdy do Warszawy i Łodzi, również przekraczają nasze skromne możliwości.

Tak wygląda nasza sytuacja. Walczymy nie tylko z ciężką chorobą i brakiem pieniędzy ale też z czasem, bo lekarstwo będzie musiało być podawane w wyznaczonych przez lekarza terminach.

Bez Państwa pomocy nie poradzimy sobie sami. Nie mamy żadnego doświadczenia w zbieraniu pieniędzy. Nigdy też nie sądziliśmy, że będziemy o nie kogoś błagać. Błagamy jednak teraz o wszelką pomoc, bo to nie dla siebie, ale dla naszego jedynego dziecka. Proszę nie pozostawiajcie nas Państwo samych.

Katarzyna i Grzegorz Szczepaniak

www.michalszczepaniak.pl

Jak pomóc?

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

tel. +48 22 486 96 99

Darowizny pieniężne

Osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Wystarczy dokonać wpłaty na jedno z głównych kont bankowych Fundacji:

I.  Darowizny w walucie polskiej PLN prosimy wpłacać na konto:

Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem: 22048, Szczepaniak Michał – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

II. Wpłaty zagraniczne w innej walucie niż PLN.

Kod SWIFT (BIC): BPHKPLPK

IBAN: PL 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem: 22048, Szczepaniak Michał – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

III. Wpłaty wyłącznie ze zbiórek publicznych w walucie polskiej PLN.

Bank BPH SA 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Z dopiskiem: 22048, Szczepaniak Michał  – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

IV. 1% PODATKU:

Nr KRS:0000037904

 W polu „Cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 22048, Szczepaniak Michał

Źródło: http://www.powiat.przeworsk.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Po raz kolejny ruszyła akcja Polskiego Radia Lwów i Konsulatu Generalnego RP we Lwowie "Światełko pamięci dla Łyczakowa". Dzięki niej

Zamknij