Anna Ochab uczennica ZSZ w Przeworsku finalistą XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 23-25 marca 2017 roku w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się Finał Centralnej XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Uczestniczyło w nich 65 osób z całego kraju (40 uczniów liceum i 25 uczniów technikum). Byli to najlepsi uczestnicy eliminacji najpierw szkolnych, a potem okręgowych. Wśród nich była Anna Ochab uczennica IV klasy technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

 

Poziom eliminacji centralnych był bardzo wysoki. Temat tegorocznej XXI olimpiady brzmiał „Produkty zbożowe a technologia i rola w żywieniu człowieka”  problematyka niezwykle ważna i aktualna w doborze codziennej diety człowieka.

Racjonalne żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, dlatego Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, wychodząc naprzeciw tym dążeniom, stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Podejmuje różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia.

Anna Ochab uzyskała tytuł finalisty XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, co zapewnia możliwość zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na ponad 100 kierunków na 33 uczelniach wyższych.

Annie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Pani mgr Zofii Łazar dziękujemy za przygotowanie finalisty i życzmy dalszych sukcesów w życiu zawodowym!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSZ w Przeworsku.

Źródło http://www.powiatprzeworsk.pl/aktualnosci/anna-ochab-uczennica-zsz-w-przeworsku-finalista-xxi-olimpiady-wiedzy-o-zywieniu-i-zywnosci,art1870/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Życie jest bezcennym darem!

„Życie jest bezcennym darem!” - tak brzmiało hasło wczorajszego spotkania zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tryńczy przy współpracy Amazonek

Zamknij