Aktywne ferie w Świętoniowej

W drugim tygodniu ferii Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły , Zespół Szkół w Świętoniowej i Ruch Światło Życie  zorganizowali dla najmłodszych dzieci z pobliskich miejscowości  trzydniowe zajęcia w miejscowym domu kultury.  Najmłodsi mogli w miłej atmosferze spędzić przedpołudnie uczestnicząc w konkursach, zabawach i grach ruchowych.

Pierwszego dnia animatorem był profesjonalny wodzirej Bazyl-art –  zaproponował on uczestnikom między innymi  dawne gry jak „kapsle”  czy  grę w klasy. Tego dnia odbył się też konkurs czytelniczy.

Drugiego dnia zajęcia prowadziły wolontariuszki z Ruchu Światło Życie- były to zabawy z chustą, papieroplastyka i zabawy ruchowe.

Trzeci dzień to również konkursy sportowe, konkurs profilaktyczny oraz pokaz eksperymentów z chemii i fizyki i robotyki prowadzony przez nauczycieli z Gimnazjum w Świętoniowej.

Każdy uczestnik  każdego dnia otrzymał drugie śniadanie- drożdżówki, zupę, domowe zapiekanki, herbatę, soczki czy jabłka  oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach – były to  głównie przybory szkolne. Zajęcia były finansowane przez Gminę Przeworsk i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej i na pewno będą kontynuowane  w latach następnych.

Źródło Zespół Szkół w Świętoniowej Janusz Harpula

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
TROPEM WILCZYM – Przeworsk 2016

Zamknij