Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych 2015

Uprzejmie informujemy, że Prezydent Miasta Rzeszowa jest dysponentem środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na finansowanie niżej wymienionych form aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców Rzeszowa, zarejestrowanych w urzędzie pracy jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy, nigdzie nie zatrudnione.

  1. Zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej

Pracodawca – który, zatrudni osobę niepełnosprawną zameldowaną na terenie Rzeszowa, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako bezrobotna lub poszukująca pracy (nigdzie nie zatrudniona), może ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla tej osoby – do wysokości 15-krotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

  1. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej

Osoba niepełnosprawna – zamieszkała i zameldowana na terenie Rzeszowa, zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako bezrobotna lub poszukująca pracy (nigdzie nie zatrudniona), może ubiegać się o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej – do wysokości 15-krotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

III. Zwrot wydatków na staże i szkolenia.

Osoba niepełnosprawna – zameldowana na terenie Rzeszowa, zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie jako bezrobotna lub poszukująca pracy (nigdzie nie zatrudniona), może ubiegać się o pomoc w uzyskaniu zatrudnienia poprzez udział w stażach lub szkoleniach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie.

Szczegółowych informacji udziela:

– Urząd Miasta Rzeszowa-Wydział Zdrowia, Plac Ofiar Getta 7, pok. 41, tel. 17 875 46 55,

– Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, ul. Batalionów Chłopskich 7, tel. 17 25 00 200.

Źródło http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/11650,aktywizacja-zawodowa-osob-niepelnosprawnych-2015.html

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
UWAGA! OPADY ŚNIEGU

OSTRZEŻENIE Nr 29. Zjawisko: Opady śniegu. Stopień zagrożenia: 1. Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych. Obszar: województwo podkarpackie - Beskid Niski

Zamknij