AKCJA PP&ONR: Wielkanocna paczka dla Kresowiaka 2016

Wielkanocna paczka dla Kresowiaka 2016 – wyjazd do Lwowa oraz Sambora (20.03.2016 r.) – relacja z wyjazdu

Kolejna wizyta we Lwowie, została przygotowana przez członków grup narodowych z Przeworska już wcześnie. Zakupiliśmy za wszelkie datki sporo produktów chemicznych, edukacyjnych, odzieżowych oraz spożywczych.

Do zbiórki paczek dołączyli narodowcy z Przeworska, Przemyśla, Kielc, Starachowic, Zamościa, Rzeszowa, Leska, Sanoka, Krakowa oraz Biłgoraju. Do akcji włączyli się po raz kolejny również kibice z całej Polski oraz emigracja, która przesłała pieniążki na zakup najpotrzebniejszych potrzeb.
Dzięki ludziom dobrego serca, w ręce Marianka trafił również aparat fotograficzny, odzież w postaci spodni, bluz, koszulek i kurtek, a także kilkanaście zabawek oraz piłkę.
Zysk z koszulek „SEMPER FIDELIS” oraz płyt Doping Polskich Kibiców „RDK” wspomógł nie tylko Marianka, ale miał za cel wsparcie Polaków w Samborze – jak wyszło wszystko ? ŚWIETNIE !

Na granicy polsko-ukraińskej stoimi blisko 2 godziny, na szczęście nikt nie czepia się zastawionego po brzeg paczkami dla Kresowiaków busa, który rusza najpierw do Lwowa.
W siedzibie Polskiego Radia Lwów rozpoczyna się segregacja paczek, pakowanie do przygotowanych wcześniej woreczków, ale również ciepła, fajna atmosfera, której towarzyszyły dowcipy, kawały, ale również ciekawe rozmowy dotyczące sytuacji Polaków we Lwowie.
Z powodu małej ilości czasu, paczki niektóre zostawiliśmy w siedzibie Radia, a osobiście ruszyli do Polaków w organizacjach: Polskie Radio Lwów, Rodzina Rodzin, kościół św. Antoniego oraz do Polaków w Uniwersytecie III wieku.

Długa, zniszczona droga prowadzi do Marianka i sióstr we Samborze, gdzie przekazujemy kolejne konkretne paczki dla Rodaków, a uśmiech Marianka, wspólna modlitwa oraz miłe słowa od sióstr, które opiekują się naszym młodym kolegą są dla Nas wynagrodzeniem całej podróży, tysiąca telefonów, nieprzespanych nocy, zmęczenia oraz setki przejechanych kilometrów.
Wliczając, w całej naszej akcji przygotowaliśmy dla Rodaków blisko 340 paczek + duże paczki dla Marianka.

Z tego miejsca, pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, uczestnikom, a także Maria Pyż-Pakosz za pomoc w segregacji paczek oraz przemyskiej firmie transportowej ALMAR za przejazd.

POLSKIE KRESY !!

Źródło https://www.facebook.com/media/set/?set=a.983457291689547.1073741986.557226830979264&type=3

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesołych Świąt

Zamknij