5 medali dla karateków z Rzeszowa

W dniach 23-24 maj w Wieliczce odbyły się Puchar Europy Oyama IKF, oraz Mistrzostwa Polski Oyama PFK. Łącznie wzięło w nich udział ponad 570 zawodników niemalże z całego świata: Rosja, Ukraina, Białoruś, Niemcy, Iran, Pakistan, Indie, Usa, Kanada, Węgry.

OTWARTY PUCHAR EUROPY OYAMA IKF

23 maja 2015r., odbył się pierwszy dzień Otwartego Pucharu Europy. srebrną medalistką tego turnieju została Klaudia Bajrasz- startująca w konkurencji KATA – układy formalne. Pięknie swoją technikę zaprezentował również drugi reprezentant Polski – Rafał Świder, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

24 maja 2015r., kolejnego dnia zmagań zawodników, rozegrano konkurencje semi-knockdown juniorów i juniorów starszych. Jakub Depa– junior reprezentujący nasz klub – zdobył srebro, przegrywając walkę finałową z bardzo dobrze przygotowanym Białorusinem – Malaichuk Pavel. Swoich sił próbowała również Natalia Orzech – juniorka starsza w kategorii open, która dzielnie radziła sobie z bardzo mocną konkurentką. Niestety przewaga Rosjanki była zbyt duża i Natalia nie zdobyła miejsca na podium.

Tego samego dnia swoich sił próbowali juniorzy młodsi w konkurencji lekki kontakt. Gabriela Sudoł w kat. do 50kg dziewcząt znakomicie radziła sobie z punktowaniem dużo wyższych rywalek, przegrywając decyzją sędziów walkę o wejście do ćwierćfinałów.
Dobrze radzili sobie również Tomasz Słoma i Denis Marszał startujący w tej samej kategorii do 50kg chłopców. Niestety musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając swoje walki eliminacyjne. W kategorii OPEN reprezentował nas Bartosz Kawa, jednak pomimo jego mocnych ciosów musiał oddać miejsca na podium rywalizującym z nim kolegom.

XX OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK

23 maja 2015r., po rozgrywkach KATA, rozpoczęły się równolegle zawody o Puchar Europy i Mistrzostwa Polski w konkurencji KNOCKDOWN. Zawodnicy Naszego Klubu rywalizowali z turnieju o Mistrzostwo Polski. Brązowym medalistą w kategorii OPEN został Przemysław Roczek, licznie punktując przeciwnika. W konkurencji do 70kg mężczyzn o puchar walczył Patryk Kosturek, który po 3 ciężkich pojedynkach, ostatecznie zajął 4 miejsce.

24 maja 2015r., w Mistrzostwach Polski Młodzików wicemistrzynią Polski została Maja Woźniak, która po raz kolejny potwierdziła swoje miejsce w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Aleksandra Depa, która jako początkująca zawodniczka udowodniła, że nawet na samym początku kariery sportowej miejsce medalowe na tak ważnym turnieju jest w zasięgu ręki.Jan Winiarski startujący w jednej z najliczniejszych kategorii młodzików po wyrównanej walce musiał uznać wyższość swojego rywala. Szymon Tobiasz – w kategorii do 50kg w taktyczny sposób rozegrał pierwszy pojedynek uzyskując promocję do ćwierćfinału – tam jednak po zaciętej walce przegrał miejsce półfinałowe.