2189 uratowanych miejsc pracy

Wsparcie finansowe dla 110 firm w trudnej sytuacji, 2189 uratowanych etatów – to efekt ustawy o ochronie miejsc pracy obowiązującej od listopada 2013 roku. 
 
Ustawę przygotowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pracodawcy mogą skorzystać z dopłat do pensji pracowników podczas przestoju ekonomicznego (do 1,1 tys. zł), dofinansowania do szkoleń pracowników (do 11,3 tys. zł) oraz ze środków na opłacenie składek za pracowników. Warunek: pracodawcy nie mogą w tym czasie nikogo zwolnić. Pomoc dostępna jest dla firm, których obroty w ciągu ostatnich 6 miesięcy spadły o 15 proc. 
 
Z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do 15 maja ze wsparcia skorzystało 110 firm. Uratowano dzięki temu 2189 etatów. Z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przekazano na ten cel 11,6 mln zł.
 
Ze wsparcia skorzystały firmy ze wszystkich województw. Najwięcej firm wystąpiło o pomoc w województwie mazowieckim i zachodnio-pomorskim. Wsparciem w wysokości 3,5 mln zł objęto tam ponad 500 pracowników. 
 
– Dopłaty pomagają zachować miejsca pracy, gdy firma przechodzi chwilowe trudności. Dużym ułatwieniem jest to, że ta pomoc finansowa jest bezzwrotna – mówi minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
Gdzie szukać pomocy? Pracodawcy mogą wystąpić o wsparcie do marszałka w województwie, na terenie którego mają siedzibę firmy. Marszałek ma siedem dni na rozpatrzenie wniosku i podjęcie decyzji.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
STAWIAMY NA MŁODZIEŻ

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tryńczy zachęca do udziału w bezpłatnym projekcie organizowanym  przez Podkarpacką Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy

Zamknij