21 Finał WOŚP – krajowy sztab nr 2298 w Przeworsku

Podczas niedzielnej kwesty na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki
medycznej seniorów krajowy sztab nr 2298 w Przeworsku zebrał:
35 292,26 zł
w tym: z Kańczugi – 12 579,49 zł, z Gniewczyny Łańcuckiej – 641 zł,
z aukcji (hala MOSiR, MOK Przeworsk) – 3163,54 zł

WOŚP – pierwsza pomoc
13 stycznia w całej Polsce już po raz 21 rozbrzmiewała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w Przeworsku, gdzie od rana 36 wolontariuszy kwestowało na rzecz tegorocznego celu akcji tj. dla ratowania życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Przeworsku gra już od 15 lat. Do tej pory działaliśmy w ramach sztabu w Łańcucie. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy nasz przeworski sztab, w którym zarejestrowanych zostało 50 wolontariuszy: 38 osób kwestujących w Przeworsku, 6 w Kańczudze i 6 w Gniewczynie Łańcuckiej. Do tegorocznych finałowych działań włączyło się także Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” z Przeworska, które w przeworskiej hali MOSiR zorganizowało Turniej Piłki Nożnej (rocznik 2002), podczas którego odbyła się licytacja na rzecz tegorocznej zbiórki. Podczas aukcji zlicytowane zostały m.in. 2 koszulki WKS Śląsk Wrocław z autografami piłkarzy za 250 zł i 180 zł, 2 piłki WKS Śląsk W rocław, również z autorgrafami zawodników za 140 zł i 160 zł, piłka z autografem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka za 140 zł oraz piłka z autograferm jerzego Dudka za 120 zł. W sumie z całej aukcji uzyskano 1068 zł. Ponadto tradycyjnie już w przeworskim MOK-u odbyły się imprezy uświetniające tegoroczny 21 Finał WOŚP.

Rozpoczęliśmy od programu klubu przeworskich wolontariuszy pod przewodnictwem Henryka Pelca, w którym znalazły się różne zabawy i konkursy z nagrodami odbywające się na placu przed MOK. Pogoda nam dopisała, słońce od rana do wieczora wędrowało po nieboskłonie a temperatura była iście styczniowa. Organizatorzy przygotowali także degustację przeworskich owsiaczków, galicyjskiego żuru z kiełbasą oraz, dla najbardziej wyziębionych, grzańca miodnego a korzennego. Dodatkową atrakcją dla dzieci był wóz strażacki „udostępniony do zwiedzania” przed MOK-iem przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

Od godziny 15-ej na przeworskiej orkiestrowej scenie MOK. oprócz zaproszonych artystów z Jarosławia /Krzysztof Bury – akordeon elektroniczny/, Stalowej Woli /rock-reggae kamanda Ziemia Kanaan/, Rzeszowa /kapela folk-punk Troty/ czy Sosnowca /duet Aldaron/ nie mogło oczywiście zabraknąć lokalnych wykonawców tj. zespołu tanecznego Plusik, zespołu wokalnego Bemolki, girlsbandu The Formacja a także przeworskich metalowych formacji tj. Reborn oraz ich starszych kolegów z Malchusa.

W przerwach między koncertami odbywały się licytacje, podczas których pod aukcyjny młotek poszło wiele ciekawych rzeczy przekazanych nam przez: Burmistrz Miasta Przeworska Marię Dubrawską- Lichtarską, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku, Restaurację „Terapia” z Przeworska, Krzysztofa Urbana, Henryka i Bartka Cebulę, Agnieszkę Wajdę, Jolantę Sagan – Thomas, Ernesta Kożucha, Barbarę Zając, Karolinę Próchnicką, Aleksandrę Halig, Marcina Wikierę, Prezesa RARR Krzysztofa Kłaka, Vice Burmistrza Miasta Przeworska Dariusza Łapę, MKS „Orzeł Przeworsk”, Koło Ceramiki i Batiku MOK Przeworsk, zespoły: Beka, Ziemia Kanaan, Aldaron, Malchus, Bank Gospodarki Żywnościowej, oddział w Przeworsku, Przeworskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne ANIME, Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjana Kuźniara, Klub Przeworskich Wolontariuszy i radnego miasta Przeworsk Tomasza Majbę.

Spośród wielu wylicytowanych „rzeczy” wymienić można np.: kolację z Burmistrz Miasta Przeworska Marią Dubrawską – Lichtarską sprzedaną za110 zł, teczkę prezesa RARR Krzysztofa Kłaka nabytą przez v-ce Burmistrza Miasta Przeworsk Dariusza Łapę za130 zl, ceramicznego aniołka z SDŚ Przeworsk, za którego szczęśliwy nabywca zapłacił 71 zł, limitowaną koszulkę WOŚP z wizerunkiem Alberta Eisteina wylicytowaną za 60 zł, obraz olejny Krzysztofa Urbana „W porywach wiatru”, który za 60 zł trafił w ręce jakiegoś anonimowego miłośnika sztuki czy też sztruksową koszulę, wprost z pleców szefa przeworskiego sztabu Gabriela Manowca, którą nabyto za 50 zł. Z samej aukcji uzyskano kwotę 2095,54 zł. Szkoda tylko, że znów trzeba było przeworską publiczność, no można poza nielicznymi wyjątkami, „budzić z zimowego snu”, ale to już inna historia. W geście dziękczynnym około godziny 20-ej wystrzeliliśmy „Światełko do nieba”.

Summa summarum, podczas niedzielnej kwesty na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów krajowy sztab nr 2298 w Przeworsku zebrał: 35 292,26 zł, w tym: z Kańczugi – 12 579,49 zł, z Gniewczyny Łańcuckiej – 621,14 zł, z aukcji (hala MOSiR, MOK Przeworsk) – 3163,54 zł. Podczas niedzielnej zbiórki w samym tylko Przeworsku zebranych zostało 22 091,63 zł. Dodając do tego kwotę zebraną przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły, który w minioną środę w ramach swojego zamkniętego sztabu 21 Finału WOŚP zebrał 1409 zł Przeworsk może poszczycić się sumą 23 500,63 zł. Dla porównania, trzy lata temu zebraliśmy 14 662,69 zł /na rzecz diagnostyki onkologicznej dzieci/, dwa lata temu 18 648,24 zł, 2 dolary amerykańskie, 2 euro, 23 euro centy, 1 koronę norweską, 5 kurus i 110 dinarów, a także złotą obrączkę / na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi/ a rok temu 18 813,51 zł /na zakup urządzeń do ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą/.

Jeśli chodzi o zakupiony przez Fundację WOŚP sprzęt dla przeworskiego szpitala to do tej pory na oddział dziecięcy trafiło wyposażenie za 62.767,87 zł, do oddziału neonatologicznego trafił sprzęt o wartości 67.259,58 zł, natomiast dział pomocy doraźnej dofinansowany został kwotą 6.812,43 zł. W sumie do Przeworska trafił sprzęt o wartości 136 839,88. Tyle statystyk.

Składamy wielkie dzięki wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację tegorocznego 21 Finału WOŚP w Przeworsku tj.: Zajazdowi „Pastewnik”, Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „Gemar” Maria Geraszek, sklepowi „Groszek”, Hurtowni „Limar”, Piekarni „Bułeczka”, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Piekarni „Bamal”, Restauracji „Terapia”, Bankowi Spółdzielczemu, Piekarni „Felicja”, Masarni „Benbenek”, PPH – Łukasz Kowal, Lucynie i Kazimierzowi Kotlińskim, Bożenie i Januszowi Wróblewskim, Barbarze i Andrzejowi Wajdom, Barbarze i Wojciechowi Krupińskim, Józefie i Marianowi Bębnom, Stanisławowi Stafiejowi, Jerzemu Othanielowi, Jerzemu Wierzczanowi, Klubowi Przeworskich Wolontariuszy z Henrykiem Pelcem na czele.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom kwestującym na uliach miasta Przeworska, Kańczugi i Gniewczyny oraz ich opiekunom. Wyróżnić należy tych, którzy zebrali najwięcej tj. Piotrka Kontka, który zbierając kwotę 1682,09 zł okazał się tegorocznym rekordzistą, Kaśkę Rydzik, która zebrała 1472,47 zł oraz Ilonę Morawską, w której puszce znalazło się 1348,20 zł. W tym miejscu składamy także gorące podziękowania wszystkim tym, którzy zapełniali orkiestrowe puszki wolontariuszy. Bez was to wszystko nie miało by sensu.

Na zakończenie jako sztab składamy serdeczne dzięki dla MOK Przeworsk za organizację finałowego koncertu, dla Centrum Szkolenia Sportowego Dzieci i Młodzieży „Orzełek” w Przeworsku za organizację Turnieju Piłki Nożnej (rocznik 2002), podczas którego odbyła się licytacja oraz dla MOSIR Przeworsk za udostępnienie miejsca na turniej, dla Klubu Przeworskich Wolontariuszy za organizację zabaw, konkursów oraz degustacji, dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły, który w minioną środę w ramach swojego sztabu 21 Finału WOŚP zebrał 1409 zł, dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, Zespołu Szkół oraz Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze, dla Zespołu Szkół w Gniewczynie Łańcuckiej oraz dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku za prezentację i udostępnienie wozu strażackiego.

szef krajowego sztabu nr 2298
Gabriel Manowiec

Źródło MOK Przeworsk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory uzupełniające na sołtysa wsi Rozbórz

O g ł o s z e n i e Wójta Gminy Przeworsk z dnia 4 stycznia 2012 r w

Zamknij