20 lat RARR

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wzięła udział w uroczystych obchodach jubileuszu 20-lecia działalności Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

RARR została utworzona 31 maja 1993 roku jako spółka prawa handlowego. Ideą powstania Agencji była potrzeba koordynacji i tworzenia nowych inicjatyw przyczyniających się do rozwoju regionu. Obecnie RARR realizuje 36 projektów o zasięgu nie tylko regionalnym, ale także ponadregionalnym i międzynarodowym. Zatrudnia ponad 150 pracowników.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska w wystąpieniu zaznaczyła, że 20 lat temu Agencja powstawała na terenie słabo rozwiniętym, o niskiej aktywności ekonomicznej. Dziś jest to region innowacyjny, w którym funkcjonują przedsiębiorstwa o wysokim potencjale rozwoju, mające globalny zasięg oddziaływania. „Wpływ na zmiany, jakie dokonały się w województwie podkarpackim, miała m.in. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, tworząca przez te wszystkie lata dogodne warunki do budowania przedsięwzięć gospodarczych, wspomagająca nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, a także pomagająca pozyskiwać sojuszników na rzecz rozwoju województwa nie tylko tu w regionie, ale także w kraju i na świecie” – powiedziała wojewoda, dodając, że ten sukces udało się osiągnąć dzięki mobilizacji wiedzy, kreatywności i zaangażowaniu zespołów ludzi powołanych do osiągania stawianych celów.

Jubileuszowe spotkanie obyło się 5 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej. Uczestniczyli w nim byli i obecni pracownicy Agencji oraz zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, samorządów oraz partnerzy RARR.

Źródło rzeszow.uw.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do wygrania 100 wycieczek „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”

Ruszyła rekrutacja dla szkół podstawowych i gimnazjalnych do II edycji wycieczek „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko” organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju

Zamknij