150. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

21 stycznia 2013 r., w przeddzień 150. rocznicy Powstania Styczniowego, o godz. 14.30 na Mogile Powstańczej Burmistrz Miasta Przeworska, Przewodniczący Rady Miasta Przeworska, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz harcerze ZHP złożą kwiaty. Groby powstańców: Karola Rolskiego, Bartłomieja Golankiewicza, Filipa Maliny oraz wdowy po powstańcu – Ksawery Zdrojewskiej zostaną udekorowane biało-czerwonymi chorągiewkami.

Uczestnikom uroczystości zaprezentowane zostaną przysięga powstańcza oraz Apel Poległych. Po uroczystościach przy mogile, w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury zostanie otwarta wystawa 13 przeworskiej drużyny harcerzy z Kresów pt. „Powstanie styczniowe – tradycje przeworskie”. Zapraszamy mieszkańców Przeworska do udziału w obchodach 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

Do 25 lutego br. w holu Urzędu Miasta Przeworska prezentowana jest wystawa pt. „Malarze Powstania Styczniowego 1863-2013”.

Na przełomie stycznia i lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia odbędzie się prelekcja pt.”Powstanie 1863 r. i jego echa w Galicji” Janusza Motyki, współautora książki „Rok 1863. Wpisani w dzieje Przemyśla” oraz wystawa „Powstanie Styczniowe w pamięci i kulturze polskiego narodu”, zorganizowana przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Źródło www.przeworsk.um.gov.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
21. FINAŁ WOŚP W PRZEWORSKU – 35 292,26 ZŁ

Sztab krajowy nr 2298 w Przeworsku informuje, że podczas 21. finału WOŚP zebrano 35 292,26 zł (w tym z Kańczugi

Zamknij